فیزیوتراپی در منزل

چرا فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی یکی از حوزه های مهم علوم پزشکی و توانبخشی است که نقش مهمی در بهبود و درمان دردهای اسکلتی_عضلانی، درمان عوارض ناشی از آسیب های مغزی و بی تحرکی در افراد سالمند دارد. درمان های فیزیکی و غیر جراحی همچون فیزیوتراپی در منزل و کلینیک امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیاری از بیماران تمایل دارند تا بجای قرار گرفتن زیر تیغ جراحی با روش هایی همچون فیزیوتراپی بهبود یابند.

دامنه درمان توسط فیزیوتراپی:

 • نورولوژی (بیماری های مغز و عصب‌ها)
 • بیماری های تنفسی و قلبی عروقی
 • بیماری های پوستی و روماتیسمی
 • بیماری های ارتوپدی
 • آسیب های ورزشی
 • سوختگی
 • زنان

تلفن استعلام هزینه فیزیوتراپی در منزل:

02122145651

09198049060

چه کسانی به فیزیوتراپی در منزل نیاز دارند؟

فیزیوتراپی در منزل به طور کلی افراد با مشکل حرکتی که به سختی می‌توانند از خانه خارج شوند بسیار مفید فایده است. به دلیل شیوع چاقی در بین افراد در کنار سبک زندگی بی تحرک اختلالات اسکلتی _ عضلانی نسبت به گذشته شیوع بیشتری پیدا کرده و همین امر اهمیت درمان ها فیزیکی همچون فیزیوتراپی را بیش از پیش افزایش می دهد. بسیاری از بیماران به دلیل عوارض بیماری‌ها و یا پس از اعمال جراحی دچار مشکلات حرکتی عدیده ای می شوند که آن ها را نیازمند خدمات فیزیوتراپی در منزل می کتد. از این رو فیزیوتراپی در منزل خدمتی ارزشمند برای این افراد به شمار می رود.

بیماران مبتلا به سکته مغزی، فلج مغزی و ام اس دچار درجاتی از ناتوانی در حرکت و تعادل هستند و خروج از منزل برای این افراد در مواردی بسیار دشوار است، به همین دلیل فیزیوتراپی در منزل برای این افراد ضروری است. فیزیوتراپی در منزل برای سایر بیماری های ایجاد کننده مشکلات حرکتی و تعادل برای فرد شده اند نیز مناسب و ضروری است. بیماری های نظیر آرتروز و آرتریت روماتوئید سبب بروز درد و محدویت حرکتی مفاصل می شوند و به همین دلیل نیازمند درمان با فیزیوتراپی هستند.

فیزیوتراپی فقط برای بیماران سکته مغزی یا شکستگی نیست و طیف گسترده‌ای از درد های عضلانی، ارتوپدی، تنفسی و قلبی را می‌توان با آن درمان کرد. بسیاری از بیماران پس از جراحی های ارتوپدی بخصوص جراحی های اندام تحتانی دچار مشکل در حرکت شده و توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی نداشته و نیازمند فیزیوتراپی در منزل هستند.

فیزیوتراپی سالمندان

فیزیوتراپی سالمندان یکی از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است که به کاهش مشکلات و عوارض دوران سالمندی کمک می کند. با توجه به افزایش جمعیت سالمندان در جامعه ما و نیاز این افراد نیز به خدمات توانبخشی از جمله فیزیوتراپی اهمیت این رشته درمانی و توانبخشی افزایش یافته است.

فیزیوتراپی زنان باردار

کمر درد در اکثر زنان باردار دردی مشترک است. دردی که با افزایش سن ازدواج و باردار شدن، مرتب در حال افزایش است. در روز هایی که خارج شدن از خانه برای مادر و کودک خطر دارد، فیزیوتراپی زنان باردار در منزل، یکی راه های موثر تسکین درد است. فیزیوتراپی در بیماری های زنان نیز از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است که می تواند به کاهش مشکلات و عوارض بارداری و زایمان و بهبودی برخی مشکلات و بیماری های مرتبط با بانوان کمک کند.

فایده های فیزیوتراپی در دوران بارداری:

 • برطرف کننده استرس
 • کاهش زمان زایمان
 • کنترل افزایش وزن
 • بالارفتن استقامت

انواع درمان فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل می‌تواند طیف متنوعی از درد ها را تسکین دهد. چه درد هایی که یک شبه ایجاد شده و چه درد هایی که سال ها است بیمار را اذیت می‌کند.

فیزیوتراپی آسم در منزل

آسم بیماری تنفسی است که تنفس بیمار را سخت می‌کند. تنگی موقت مجرا های هوایی حاصل از آسم می‌تواند با آموزش تمرینات تنفسی توسط فیزیوتراپیست تسکین یابد.

فیزیوتراپی گردن در منزل

گردن یکی از آسیب‌پذیرترین عضو های بدن است که انواع درد گردن ریشه هایی از ساییدگی، کاهش فاصله، پارگی دیسک و آرتروز را دارد. انواع زمینه های درد گردن را می‌توان با فیزیوتراپی در منزل درمان کرد.

فیزیوتراپی زانو

زانو به جهت راه رفتن اهمیت بالایی دارد. وارد کردن فشار زیاد و بلندمدت به زانو درد هایی را بوجود می‌آورد. مشکلات ارتوپدی، آرتروز زانو، پارگی رباط صلیبی و تعویض مفصل زانو را می‌توان با یک برنامه اصولی فیزیوتراپی به وضع عادی تغییر داد.

فیزیوتراپی پارکینسون

نورولوژی یکی از حیطه های درمانی فیزیوتراپی است. این اختلال حرکتی قابل بهبود به وسیله فیزیوتراپی است.

فیزیوتراپی فلج

افراد فلج به دلیل ناتوانی بیشتری که دارند برای درمان علاوه بر فیزیوتراپیست، کمک بیشتری از جانب خانواده و دوستانشان را نیاز دارند تا پیشرفت با فیزیوتراپی حاصل شود.

بیماری های بسیار دیگری مانند حمله قلبی، سکته مغزی وجود دارد که دامنه درمان فیزیوتراپی شامل آنها می‌شود.

فواید فیزیوتراپی در منزل

فیزیتراپی در منزل فواید بسیاری دارد که موارد ذیل در مورد افرادی که به هردلیل عدم توانایی یا راحتی بیشتر، ترجیح می‌دهند فیزیوتراپیست به خانه بیاید را هم شامل می‌شود:

 • کاهش درد
 • بهبود توانایی حرکتی
 • کنترل کردن ادرار و مدفوع
 • پیشگیری و درمان آسیب ورزشی
 • کاهش عوارض ناشی از بی تحرکی
 • بهبود و افزایش دامنه حرکتی مفاصل
 • آموزش استفاده و نگهداری از اندام مصنوعی
 • کاهش و تسکین درد های اسکلتی _ عضلانی
 • کمک به تسریع بهبودی پس از جراحی های ارتوپدی
 • آموزش نحوه استفاده صحیح وسایل کمکی مانند واکر
 • کمک به حفظ تعادل جهت پیشگیری از زمین خوردن بویژه در سالمندان
 • توانبخشی پس از حوادث و مریضی‌ها مانند سکته مغزی، جراحی و تصادف

فیزیوتراپی در منزل برای گروه های سالمند، زنان باردار، بیماران پس از جراحی یا حوادث و… بسیار مناسب است که به افزایش کیفیت درمان و جلوگیری از آسیب ها و اذیت های ثانیه کمک شایان توجهی می‌کند.

روش های درمانی فیزیوتراپی در منزل

متخصص و دکتر فیزیوتراپی برای انجام فیزیوتراپی در منزل از تکنیک های درمان دستی ، درای نیدلینگ ، الکتروتراپی ، اولتراسوند و تمرین درمانی استفاده می کند.

فیزیوتراپی در منزل سعادت آباد

هر ماساژوری فیزیوتراپیست نیست!

فیزیوتراپی خدمتی تخصصی است و تنها باید توسط متخصص فیزیوتراپی که در دانشگاه های مورد تایید وزرات علوم تحصیل کرده و دارای تاییده نظام پزشکی است انجام بگیرد. برای دریافت هرگونه خدمات درمانی از جمله فیزیوتراپی در منزل حتما کارت نظام پزشکی را از درمانگر خود طلب کنید. به تازگی برخی مراکز در حوزه های غیر مرتبط با فیزیوتراپی اقدام به فرستادن افرادی غیر متخصص مانند کارشناس تربیت بدنی به منازل برای انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل می کنند که نیازمند هوشیاری خانواده های محترم و رسیدگی دستگاه های مربوطه به این تخلف می باشد.

سوابق و مدارک فیزیوتراپیست دکتر سعید مزین

فیزیوتراپی در منزل به جهت اینکه خارج از مطب می‌باشد، باید مدارک و دوره های معتبر را گذرانده باشد تا بهترین راه درمانی پیگیری شود. دکتر سعید مزین با داشتن مدارک معتبر ملی و بین‌المللی، دانش فیزیوتراپی را با تجربه خود همراه کرده است تا بهترین فیزیوتراپی در منزل را برای شما به همراه داشته باشد.

برخی از درجات علمی دکتر مزین:

 •  عضو بنیاد ملی نخبگان
 • بورد تخصصی فیزیوتراپی از آمریکا
 • رتبه ٢ آزمون تخصصـی فيزيوتراپی
 • رتبه ١ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • بورد تخصصي منوال تراپی از دانشگاه جورجيا آمريكا
 • متخصص فیزیوتراپی ورزشی از دانشگاه علوم پزشكی تهران

مهمترین عامل اعتماد به یک فیزیوتراپیست، رضایت بیماران می‌باشد. بخشی رضایت بیماران اخیر دکتر مزین در بخش چند رسانه‌ای همین پایگاه قابل مشاهده است. بیمارانی که تجربه طی کردن دوره درمانی با دیگر فیزیوتراپیست های داخلی و خارجی مثل آمریکا و آلمان را داشته اند و با مقایسه این مرکز با دیگران، بهترین فیزیوتراپی را دکتر مزین می‌دانند.

اطلاعات بیشتر در رابطه با فیزیوتراپی پا در منزل

 

 

فیزیوتراپیست سعید مزین

ارائه ی خدمات فیزیوتراپی در منزل و مطب
بیماران ارتوپدی و نورولوژی با رویکرد منوال تراپی و تمرین درمانی
بیماران ریوی با رویکرد تمرین درمانی و ورزش های هوازی 
استفاد از موثر ترین تکنیک ها بر پایه بروزترین مقالات موجود
طب سوزنی و درای نیدلینگ

تلفن های تماس:

02122145651

09198049060

آدرس مراکز درمانی دكتر مزين :

١) سعادت آباد، صرافهای جنوبی، خيابان ٣١شرقی، پلاک ٨- واحد ٨ – طبقه ٤
٢) عباس آباد، تقاطع خیابان های وليعصر (عج) و بهشتی، بيمارستان فوق تخصصی هاجر، بخش فيزيوتراپی

13 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *