کایروپراکتیک؛ روش درمانی فوق العاده

کایروپراکتیک روشی فوق العاده
۱۸ دی ۱۳۹۹

بهبود درد با کایروپراکتیک

کایروپراکتیک یک روش درمانی و تشخیصی طب فیزیکی است. برای این روش درمانی که ساختار اسکلتی بدن انسان را مورد هدف دارد، روش درمانی جایگزینی اینچنین جامع و قدرتمند وجود ندارد. کایروپراکتیک با استفاده از حرکات این روش اقدام به فشار به نقاط خاص بدن بیمار می کند. نحوه قرارگیری دست کایروپراکتیک، میزان فشار، سطح اتکای دست و بدن و از همه مهمتر نقطه مورد فشار دست پزشک بر کیفیت فرآیند بهبود توسط کایروپراکتیک موثر است.

انجام کایروپراکتیک روی شانه
انجام کایروپراکتیک روی شانه

نکات قابل توجه در روش کایروپراکتیک

پس از اینکه فیزیوتراپ از روش کایروپراکتیک برای درمان درد بیمار استفاده کرد، جهت تسهیل فرآیند درمان، حرکات تمرینی را به وی آموزش می دهد. یادتان باشد در روش کایروپراکتیک از هیچگونه داروی شیمیایی برای تسکین درد استفاده نمی شود. هرچند در برخی موارد ممکن است اصلاح تغذیه بیمار توسط فیزیوتراپ به بیمار توصیه گردد.

یکی از مهمترین عوامل در بهبود درد با کایروپراکتیک اصلاح رفتار عملکردی بیمار است. بسیاری از دردهای اسکلتی بدن انسان به سبب حرکات ناصحیحی است که در زندگی روزمره به انجام آن ها عادت کرده ایم. حرکات غلط سبب فشار مستمر به نقاط خواصی از سیستم اسکلتی بدن شده و به ناگاه با بروز دردهای طاقت فرسا خود را نشان می دهند. پس یادتان باشد پس از درمان به روش کایروپراکتیک، حتما در مورد اصلاح حرکات با فیزیوتراپ مشورت کنید.

فرآیند درمان با کایروپراکتیک

پس از ارائه شرح حال توسط بیمار، معاینه با فشار دست توسط فیزیوتراپ آغاز می شود. اینکه درد از چه ناحیه شروع می شود در یافتن نقطه آسیب دیده بسیار حائز اهمیت است. فیزیوتراپیست با فشار آوردن تکنیکیبر بدن بیمار، علاوه بر یافتن نقطه مورد نظر، میزان مشکل بیمار را نیز ارزیابی می کند.

پس از ارزیابی منشا درد و وضعیت بیمار، برنامه درمانی توسط کایرو پراکتیک به بیمار ارائه شده و طبق برنامه درمان آغاز می شود. فیزیوتراپ در این روش به وسیله متد مانیپولاسیون، سعی در تغییر در ساختار ستون فقرات بیمار دارد تا تغییری که موجب درد شده را به شکل عادی خود بازگرداند. بییاری از ین معتقند که تغییر شکل ساختار اسکلتی بدن باعث ایجاد نیم درفتگی ها شده و به تدریج موجب بروز درد در بیمار می شود.

روش کایروپراکتیک در بهبود درد ستون فقرات
روش کایروپراکتیک در بهبود درد ستون فقرات

»» بیشتر بدانید: جهت آشنایی با متدهای درمانی و موارد کاربرد کایروپراکتیک در بیماری ها این مقاله را مطالعه فرمایید

کایروپراکتیک موجب درد می شود؟

مانورهای کایروپرکتیک معمولا دردناک نیست با این حال ممکن است بعد از بعضی حرکات آن، بیمار تا چند ساعت دردی موضعی در محل داشته باشد.

گاهی اوقات درمانگر کایروپراکتیک از روش های فیزیوتراپی برای کاهش درد بیمار استفاده میکند. روش هایی مانند

  • سرما و گرما
  • ماساژ
  • اولتراسوند
  • دیاترمی
  • تحریک الکتریکی عضلات
  • تحریک الکتریکی اعصاب
  • کشش
  • اشعه مادون قرمز

همانطور که گفته شده زمینه اصلی فعالیت کایروپراکتیک درمان کمردرد و دردهای گردنی است. با این حال بعضی مواقع ممکن است در درمان سردرد و بعضی دردهای مفاصل دیگر هم فعالیت کنند.

 

آدرس مرکز درمانی سعید مزين :

١) تهران، بام سعادت آباد، بلوار حق شناس، برج آرک طبقه همکف
٢) تهران، بام سعادت آباد، بلوار حق شناس، برج آرک طبقه همکف

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماسخانهمقالات