کایروپراکتیک
کایروپراکتیک چیست ؟
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷
سکته مغزی
سکته مغزی ، علائم و فیزیوتراپی آن
اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی یکی از حوزه های مهم علوم پزشکی و توانبخشی است که نقش مهمی در بهبود و درمان دردهای اسکلتی_عضلانی، درمان عوارض ناشی از آسیب های مغزی و بی تحرکی در افراد سالمند دارد.

درمان های فیزیکی و غیر جراحی همچون فیزیوتراپی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیاری از بیماران تمایل دارند تا بجای قرار گرفتن زیر تیغ جراحی با روش هایی همچون فیزیوتراپی بهبود یابند.

به دلیل شیوع چاقی در بین افراد در کنار سبک زندگی بی تحرک اختلالات اسکلتی _ عضلانی نسبت به گذشته شیوع بیشتری پیدا کرده و همین امر اهمیت درمان ها فیزیکی همچون فیزیوتراپی را بیش از پیش افزایش می دهد.

بسیاری از بیماران به دلیل عوارض بیماری و یا پس از اعمال جراحی دچار مشکلات حرکتی عدیده ای می شوند که آن ها را نیازمند خدمات فیزیوتراپی در منزل می کتد.
از این رو فیزیوتراپی در منزل خدمتی ارزشمند برای این افراد به شمار می رود.

بیماران مبتلا به سکته مغزی، فلج مغزی و ام اس دچار درجاتی از ناتوانی در حرکت و تعادل هستند و خروج از منزل برای این افراد در مواردی بسیار دشوار است، به همین دلیل فیزیوتراپی در منزل برای این افراد ضروری است.

فیزیوتراپی در منزل برای سایر بیماری هایی که موجب ایجاد مشکلاتی در حرکت و تعادل برای فرد شده اند نیز مناسب و ضروری است.

بسیاری از بیماران پس از جراحی های ارتوپدی بخصوص جراحی های اندام تحتانی دچار مشکل در حرکت شده و توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی نداشته و نیازمند فیزیوتراپی در منزل هستند.

متخصص و دکتر فیزیوتراپی برای انجام فیزیوتراپی در منزل از تکنیک های درمان دستی ، درای نیدلینگ ، الکتروتراپی ، اولتراسوند و تمرین درمانی استفاده می کند.

با توجه به افزایش جمعیت سالمندان در جامعه ما و نیاز این افراد نیز به خدمات توانبخشی از جمله فیزیوتراپی اهمیت این رشته درمانی و توانبخشی افزایش یافته است.

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی سالمندان یکی از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است که به کاهش مشکلات و عوارض دوران سالمندی کمک می کند.

بیماری های نظیر آرتروز و آرتریت روماتوئید سبب بروز درد و محدویت حرکتی مفاصل می شوند و به همین دلیل نیازمند درمان با فیزیوتراپی هستند.

فیزیوتراپی در بیماری های زنان نیز از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است که می تواند به کاهش مشکلات و عوارض بارداری و زایمان و بهبودی برخی مشکلات و بیماری های مرتبط با بانوان کمک کند.

فیزیوتراپی خدمتی تخصصی است و تنها باید توسط متخصص فیزیوتراپی که در دانشگاه های مورد تایید وزرات علوم تحصیل کرده و دارای تاییده نظام پزشکی است انجام بگیرد.

برای دریافت هرگونه خدمات درمانی از جمله فیزیوتراپی در منزل حتما کارت نظام پزشکی را از درمانگر خود طلب کنید.

به تازگی برخی مراکز در حوزه های غیر مرتبط با فیزیوتراپی اقدام به فرستادن افرادی غیر متخصص مانند کارشناس تربیت بدنی به منازل برای انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل می کنند که نیازمند هوشیاری خانواده های محترم و رسیدگی دستگاه های مربوطه به این تخلف می باشد.

فواید فیزیوتراپی در منزل

  • کاهش و تسکین درد های اسکلتی _ عضلانی
  • کمک به تسریع بهبودی پس از جراحی های ارتوپدی
  • بهبود و افزایش دامنه حرکتی مفاصل
  • کاهش عوارض ناشی از بی تحرکی

فیزیوتراپیست سعید مزین

ارائه ی خدمات فیزیوتراپی در منزل و مطب در استان تهران و گیلان
بیماران ارتوپدی و نورولوژی با رویکرد منوال تراپی و تمرین درمانی
بیماران ریوی با رویکرد تمرین درمانی و ورزش های هوازی 
استفاد از موثر ترین تکنیک ها بر پایه بروزترین مقالات موجود
طب سوزنی و درای نیدلینگ

تلفن تماس : ۰۹۱۹۸۰۴۹۰۶۰